Lesterio kodeksas: Brangiausios pasaulio knygos tyrinėjimas

Pasaulio

Rekordai

Knygos yra vienas brangiausių žmonių turtų. Jie yra žinių, pramogų ir įkvėpimo šaltinis. Tačiau kai kurios knygos yra ne tik informacijos šaltinis. Jie yra meno, istorijos ir kultūros objektai, kurių vertė viršija jų turinį. Viena iš tokių knygų yra pati brangiausia knyga pasaulyje.

Brangiausia knyga pasaulyje yra Codex Leicester, dar žinomas kaip Codex Hammer, paskutinio savininko amerikiečio verslininko Armando Hammero vardu. „Leicester Codex“ yra italų renesanso menininko ir išradėjo Leonardo da Vinci mokslinių raštų rinkinys. Jame yra 72 puslapiai Leonardo pastebėjimų ir teorijų tokiomis temomis kaip astronomija, geologija ir vandens dinamika.

Iš pradžių „Codex Leicester“ XVI amžiuje užsakė Leonardo globėjas Lorenzo de’ Medici. Po Leonardo mirties Kodeksas ėjo per įvairias rankas, kol jį XVIII amžiuje įsigijo anglų Lesterio grafas. 1980 metais „Codex Leicester“ įsigijo Armandas Hammeris už rekordinę kainą – 5,6 mln.

Šiandien „Codex Leicester“ priklauso „Microsoft“ įkūrėjui Billui Gatesui, kuris jį įsigijo 1994 m. už stulbinančius 30,8 mln. Lesterio kodeksas yra unikalus dokumentas, nes tai vienas iš 30 išlikusių Leonardo da Vinci rankraščių. Tai taip pat vienintelis rankraštis privačiose rankose, nes kiti rankraščiai saugomi viešose kolekcijose.

Codex Leicester vertė yra ne tik jo turinys, bet ir jo istorija bei kilmė. Rankraštis priklausė kai kurioms žymiausioms istorijos asmenybėms, įskaitant Lorenzo de’ Medici, Thomasą Coke’ą ir Armandą Hammerą. Dabartinis jo savininkas Billas Gatesas yra žinomas dėl savo aistros rinkti retas knygas ir rankraščius, o Leicesterio kodeksas neabejotinai yra vienas iš jo kolekcijos brangakmenių.

„Leicesterio kodeksas“ yra ne tik brangiausia knyga pasaulyje, bet ir ilgalaikio Leonardo da Vinci palikimo liudijimas. Rankraštis yra langas į vieno ryškiausių ir novatoriškiausių Renesanso mąstytojų protą. Jame pateikiamos įžvalgos apie Leonardo mokslines teorijas, stebėjimus ir eksperimentus, kurie šimtmečius turėjo įtakos mokslo ir technologijų raidai.

Apibendrinant, Codex Leicester yra ne tik knyga, bet ir meno, istorijos ir mokslo kūrinys. Jo vertė pranoksta turinį, nes ji atspindi vieno didžiausių istorijos protų intelektualinius ir kultūrinius pasiekimus. Nenuostabu, kad „Codex Leicester“ išlieka brangiausia knyga pasaulyje, kurios vertė atspindi jos unikalų ir nepakeičiamą prigimtį.