8 patarimai, kaip paleisti startuolį kaip tikrą lyderį

Patarimai | Verslo Partneriai Lt

Būkite pasitikintys savimi, aistringi ir pozityvūs

Pasitikėjimas kelia priklausomybę, ir jei parodysite pasitikintį savo veidą, jūsų komanda taip pat taps įgalinta. Tai veda prie stiprių, pozityvių komandų, sugebančių žengti į priekį. Aistra ir entuziazmas yra užkrečiami. Puikūs lyderiai aistringai vertina tai, ką daro, ir stengiasi šia aistra pasidalinti su visais aplinkiniais. Pozityvumas siejasi su aistra, tačiau kartais pozityvumą skleisti yra sunkiau nei negatyvą. Tyrimais nustatyta, kad pozityvus mąstymas yra naudingesnis komandai nei bet kuris kitas nefinansinis motyvatorius, ir tai skatina sveiką komandos mintį.

Planas

Projekto komandos dirba planuodamos. Tačiau jūsų įmonės planavimą reikia atlikti kartu su visa komanda, kad jie visi jaustųsi esą įmonės ir jos sprendimų dalis, o ne tam, kad jiems būtų taikomas procesas. Kiekvienas vadovas turi turėti aiškią viziją, ko siekia ir koks yra galutinis tikslas.

Būk atsakingas

Lyderis yra tas, kurį komanda nori sekti, dažniausiai todėl, kad parodė asmens vientisumą ir nevengia galimų nepopuliarių, tačiau būtinų sprendimų. Atsakingas vadovas elgiasi nesavanaudiškai ir laikosi komandos interesų. Atsakingas lyderis įžvalgiai vertina faktus ir surinktus duomenis, o ne daro išvadas.

Motyvuokite ir būkite nuolankūs

Vizija yra aiški idėja, kur einate. Tikslo jausmas yra suprasti, kodėl jūs ten einate. Žmonės mėgsta jaustis tarsi kažko didesnio už save dalimi, o puikūs lyderiai suteikia žmonėms tokį jausmą. Komandos nariai gerai pasirodys tik tuo atveju, jei bus motyvuoti ir matys priežastis, dėl ko kažką daro. Tai yra pagrindinis puikaus lyderio įgūdis priversti savo komandą pasiekti. Be to, puikūs lyderiai yra nuolankūs. Jie neleidžia savo valdžios pozicijai jausti, kad yra geresni už kitus. Būkite geresnis lyderis, būdamas kuklus, šypsodamasis visiems, rodydamas nuoširdų rūpestį ir padėdamas kuo daugiau iš visos širdies.

Suprask savo komandą

Puikūs lyderiai aiškiai pasako, kad jie sveikina iššūkius, kritiką ir požiūrius, išskyrus savo pačių. Nesvarbu, kokia situacija, parodyti asmeniui, su kuriuo dirbate, kad esate vienoje komandoje, galite nueiti ilgą kelią. Nė viena komanda visą laiką neveiks 100 proc., O komandos nariai turės laisvas dienas. Ilgai praleisite laiką, kai suprasite atskirus savo grupės narius ir atpažinsite visas darbines ar asmenines problemas, kurios gali turėti įtakos jiems darbo vietoje. Suprasti savo komandą taip pat galėsite nustatyti jų profesines stipriąsias ir silpnąsias puses bei suteikti jiems atitinkamus vaidmenis komandoje.

Vertinkite įvairaus amžiaus darbuotojus

Daugybė startuolių bando suburti jaunas, dinamiškas komandas. Nuovokus lyderis sieks įtraukti į komandą daugiau patyrusių žmonių ir pasinaudoti jų žiniomis bei patirtimi. Neseniai Didžiosios Britanijos vyriausybei parengtoje ataskaitoje teigiama, kad šis darbo jėgos sektorius gali pasiūlyti daugiau nei tie, kurie į darbą patenka, todėl jie yra labai vertingi. Vyresnio amžiaus darbuotojai turi daug ką pasiūlyti ir gali būti puikūs patarėjai jaunesniems komandos nariams, kurie galbūt nėra patyrę tam tikrų problemų, su kuriomis susidūrė vyresnio amžiaus darbuotojai.

Pateikite tinkamus išteklius

Komandos negali dirbti be tinkamų įrankių ir medžiagų. Jūsų, kaip vadovo, pareiga yra užtikrinti, kad jie turėtų tai, ko jiems reikia. Tai reiškia, kad jums gali tekti padėti komandos nariams, jei jiems pavesta atlikti tam reikalingus išteklius ir jie nėra linkę jų siekti. Tačiau tai taip pat reikš užtikrinti, kad vyresnioji vadovybė – kuri pati gali kovoti su verslo sąnaudomis – suteiktų viską, ko reikia projektui įgyvendinti.Bendraukite visais lygiais

Bendravimas yra tikrasis lyderystės darbas

Tai yra pagrindinis elementas, kaip lyderiai kiekvieną dieną įgyvendina savo tikslus. Kaip efektyvus lyderis, turėsite įtraukti žmones į visus verslo lygius ir užtikrinti, kad jie tiksliai suprastų, ko jiems reikia. Geras komunikatorius sugeba perteikti žinią ir išsklaidyti bet kokius neaiškumus. Žmonės atvyks suprasdami žinią ir bus pasirengę sekti jūsų pavyzdžiu.

Skaitykite daugiau patarimų, kaip būti stipriam, net penkis kartus nepasisekus.