Piramidės schemos paaiškino – kaip „praturtėti“ aferos šiemet britams kainavo 35 milijonus svarų

Jie taip pat žinomi kaip „franšizės sukčiavimas“, „daugiapakopė rinkodara“ arba „grandinės persiuntimo schemos“. Paprastai jie prasideda nuo to, kad asmuo siūlo patrauklią investavimo galimybę su maža rizika arba be jos. Jūs įdedate pinigus į puodą, jie gauna komisinį mokestį už jūsų įdarbinimą ir grandinė tęsiasi.

„Piramidės schema iš esmės yra bet kuri pinigus kurianti schema, kurią veikia žmonės, esantys piramidės viršuje, pritraukdami „investuotojus“, kurie savo ruožtu pasirašo ir dar daugiau įtraukia kitų „investuotojų“ ir t.t.“, – aiškino Martynas Jamesas iš Resolver.co.uk .

Tai turi būti akivaizdžiai aišku

Verslo Partneriai Lt

„Paprastai reikia pirkti, parduoti, investuoti pagal schemą ir, kai tik esi įtraukiąs daugiau žmonių, užsidirbsi pinigų parduodamas idėją „žemyn“, bet taip pat turi mokėti pinigus„ aukštyn “.

“Tai tinka pardavimams, investicijoms ir beveik bet kokiam produktui ar paslaugai, kurią galite sugalvoti. Tačiau tradicinė piramidės schema dažnai yra apgaulinga arba geriausiu atveju morališkai abejotina, o didžioji dauguma žmonių (99% ir daugiau) neuždirba pinigų ar net dar blogiau praranda didelias sumas “.

Kaip prasideda piramidės schemos

Per gerai, kad būtų tiesa: sandoriai dažnai skirti pažeidžiamiems žmonėms

Ar Tu pakliuvai į šias pinklias? Balsuok!

Ar Tu pakliuvai į šias pinklias? Balsuok!
88 votes

Greitos praturtėjimo schemos paprastai prasideda nuo to, kad asmuo siūlo jums patrauklią investavimo galimybę – tai gali būti draugas, šeimos narys, pažįstamas ar net “šaltas” kontaktuotojas.

Jie tvirtina, kad ką nors pardavę ar įtikinę daugiau žmonių investuoti į pinigų uždirbimo planą, galite uždirbti didžiules sumas.

  1. Kuo daugiau žmonių įsitrauks, tuo daugiau pinigų jums bus pažadėta – jūs tiesiog turite sumokėti mokestį iš anksto, kad būtumėte jo dalis.
  2. Jums dažnai liepiama įdarbinti draugus ir šeimos narius. Jei taip elgsitės, uždirbsite pinigų. Tada jiems liepiama įdarbinti kitus, kad grandinė nenutrūktų.
  3. Tačiau dažniausiai tai susiję su produktu, kurio kaina yra per didelė, jo nėra arba jis yra nieko vertas.
  4. Taigi vienintelis būdas užsidirbti yra pasirašyti vis daugiau žmonių – kiekvienas iš jų moka mokestį arba investuoja.
  5. Tai mato žmones, atsidūrusius geriausiuose grynuosiuose piniguose, o visi kiti pinigus mokantys asmenys negrįžta arba grįžta verbuojant ir sukčiaujant.
  6. Galų gale teisėtos investicijos, norėdamos užsidirbti pinigų ir gauti pelną, remiasi vertingomis prekėmis ir paslaugomis, o ne nario mokesčiais arba visiškas pinigų praradimas.
Piramidės schema

Pagal piramidės schemą pinigai paprastai niekur nėra investuojami. Vietoj to, jis paprasčiausiai perėjo investuotojų grandinėje.

Galų gale verslas išdžiūsta ir įmonė dingsta – kartu su visais sumokėtais pinigais.

Saugokitės schemų ar investavimo galimybių, teikiančių nerealią grąžą arba reikalaujančių verbuoti kitus žmones“, – „Mirror Money“ sakė Finansų elgesio tarnybos atstovas.

„Net jei iš pradžių gausite didelę investicijų grąžą, pinigai galiausiai išdžius, o vėliau investuotojai gali viską prarasti.

“Prieš investuodami turėtumėte rimtai apsvarstyti galimybę kreiptis dėl finansinės konsultacijos ar patarimo.

Jums visada gali padėti verslo partneriai lt komanda

Turėtumėte įsitikinti, kad bet kurią įmonę, su kuria susiduriate, reguliuojama tikrai tų asmenų, ir niekada nesinaudokite investicijų patarimais iš bendrovės, kuri su jumis susisiekė, nes tai gali būti aferos dalis.”

Raudona vėliava iškelta


Kai būsite, jums taip pat bus pasiūlyta pinigų įdarbinti savo draugus ir šeimą (Paveikslėlis: Getty Images / Cultura RF)

Jei dėl investavimo schemos kreipėtės ne iš piršto laužto, tikėtina, kad tai yra arba įtartina, arba tam tikra piramidės schema, ypač jei ji žada greitą grąžą. Gerai pagalvokite, jei jūsų prašoma sumokėti mokestį už prisijungimą prie sistemos ir dar kartą, jei jūsų prašoma įdarbinti daugiau žmonių. „Piramidės schemos dažnai slepiamos kaip greitas būdas užsidirbti be jokios rizikos“, – mums sakė „Action Fraud“ atstovė.

Iš tikrųjų tokios schemos yra netvarios ir dažnai neteisėtos. Jei prisijungsite prie vienos, galų gale prarastumėte šimtus svarų, o ne uždirbtumėte pinigų.

“Kuriant piramidės schemą paprastai pasipelno tik tie žmonės, kurie jas sukūrė. Visada atminkite, jei tai atrodo per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai taip yra.”

„Action Fraud“ siūlo šiuos patarimus, kaip pastebėti sukčiavimą:

STOP: Jei praleisite šiek tiek laiko, kad sustotumėte ir pagalvotumėte, prieš išsiskirdami su savo pinigais ar informacija, galite būti apsaugoti.

IŠŠŪKIS: Ar tai gali būti netikras? Gerai atmesti, atmesti ar nepaisyti bet kokių užklausų. Tik nusikaltėliai bandys jus skubinti ar panikuoti.

APSAUGA: Nedelsdami susisiekite su savo banku, jei manote, kad patyrėte aferą, ir praneškite apie tai atitinkamoms institucijoms.

Manau, kad patekau į spąstus – ką turėčiau daryti?

Galų gale viskas subyra ir jūsų pinigai dingsta – dažnai į juos sukūrusių sukčių rankas

Gaukite naujausius patarimus dėl pinigų, naujienas ir pagalbą tiesiai į savo pašto dėžutę – prisiregistruokite Verslo Partneriai Lt – prenumeruok naujienas.

Jei manote, kad galbūt dalyvaujate piramidės schemoje, nedelsdami nutraukite kontaktą su jais.

Laikykite visus turimus įrodymus, nes tai padės susekti sukčius.

Žmonės, kurie jau tapo sukčių aukomis, taip pat yra ypač pažeidžiami sukčiavimo.

Tai yra, kai sukčiai kreipiasi į tuos, kurie jau prarado pinigus, ir teigia esantys teisėsaugos pareigūnai ar advokatai.

Jie pataria padėti nukentėjusiajam susigrąžinti prarastus pinigus, tačiau pirmiausia paprašyti mokesčio.

Kaip apsisaugoti

Būkite atsargūs tiems, kurie jūsų prašo išsiskirti iš grynųjų pinigų esant spaudimui (Paveikslėlis: Getty)

Jei svarstote apie bet kokio tipo investicijas, visada atminkite: jei tai atrodo per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai taip yra.

Didelę grąžą galima pasiekti tik esant didelei rizikai.

Piramidės schemose dažnai naudojami produktai, neturintys realios perpardavimo vertės. Apsvarstykite tikrąją savo investicijos vertę, prieš įtikindami draugus ir šeimos narius prisijungti.

Mes primygtinai rekomenduojame žmonėms būti labai atsargiems prisijungiant prie organizacijų, kurios teikia pretenzijas dėl galimų pajamų, kai šios pajamos daugiausia priklauso nuo kitų žmonių verbavimo.

Beveik visada žmonėms, esantiems pačiame organizacijos viršuje, bus naudinga finansiškai, tuo tarpu tolimesni organizacijos nariai, kurie buvo įdarbinti neseniai, uždirbs žymiai mažiau.

Be to, kai kurios iš šių schemų reikalauja iš anksto skirti pinigų, kad taptumėte sistemos nariais arba pirktumėte su jais susijusius produktus ar paslaugas, investuoti, prieš gaunant pajamas.

“Jei atrodo per gerai, kad būtų tiesa, paprastai taip yra. Kai kuriais atvejais įmonė gali veikti nelegaliai.”

Šaltinis: mirror.co.uk

Daugiau apie Lietuvoje vykstančias piramidines schemas:

×

Cart