Sėkmė

Sėkmė | Verslo Partneriai Lt | 2020
Geresni rezultatai pasiekiami valdant visą procesą nuo vertinimo iki sėkmingo produktų ar paslaugų pardavimo.

KAS YRA SĖKMĖ? Ar tai turtas? Ar tai laimė? Ar tai šlovė?

Velionis Zigas Ziglaras buvo vienas labiausiai gerbiamų šiuolaikinių sėkmės, motyvacijos ir subalansuoto gyvenimo ekspertų. Knygoje „Gimę laimėti!“ Jis teigia, kad sėkmės negalima apibrėžti vienu sakiniu, bet ji susideda iš daugelio dalykų. Galima teigti, kad apibrėžimas priklauso nuo individo ir kad vienas dydis netinka visiems.

Čia yra 19 skirtingų sėkmės apibrėžimų. Ne viskas jums tiks, tačiau yra tikimybė, kad bent keli iš jų tai padarysite, jeigu užsibrėšite savo norus ir tikslus paversti veiksmais, siekiant gerų verslo rezultatų. Naudokitės jais arba raskite įkvėpimo čia, kad sukurtumėte savo sėkmės apibrėžimą, kurį būtų galima pritaikyti jūsų unikaliam gyvenimui judant pirmyn, o ne stovint vietoje.

 1. Sėkmė visada daro viską.
  Sėkmė gali būti pasiekta, kai stengiesi iš visų jėgų viskuo, ką darai, net jei tai neduoda didelių rezultatų. Jei padarėte viską, turėtumėte didžiuotis savo pastangomis.
 2. Sėkmė yra konkrečių tikslų nustatymas.
  Būkite realistiški ir konkretūs nustatydami tikslus. Sėkmė kyla ne iš abstrakčių tikslų nustatymo. Jei žinote, kur einate, tai jau savaime yra sėkmė, net jei galų gale neatvykstate į planuotą tikslą.
 3. Sėkmė yra vieta, kur galima paskambinti namo.
  Namai yra ten, kur tavo širdis pakyla. Jums visada sekasi, kai vietą galite vadinti namais. Namai nebūtinai turi būti specifinė struktūra. Tai gali būti šalis, miestas ar net žmogus. Jei turite vietą, kurioje jaučiatės patogiai ir saugiai, jau pasiekiate kažko puikaus.
 4. Sėkmė – tai poreikio ir noro skirtumo supratimas.
  Jei sugebate įvykdyti savo mėnesinius įsipareigojimus ir patenkinti pagrindinius poreikius, jums sekasi. Sugebėjimas atpažinti, kada kažko jums tikrai reikia ir kada galite apsieiti, dažnai lemia finansinį stabilumą ir yra puikus būdas pasisekti gerų rezultatų.
 5. Sėkmė yra tikėjimas, kad tu gali.
  Jei tikite, kad galite, jums pasiseks. Tikėjimas savimi ne kiekvienam ateina savaime, tad jei sugebi sau pasakyti, kad gali pasiekti planuose numatytus tikslus, tau sekasi puikiai.

Kai žmonės tavimi netiki, vis tiek reikia dirbti savo pasitikėjimu! Štai taip (youtube vaizdo medžiaga anglų kalba):

How to Be Successful Even When Others Don’t Think You Can Be

 1. Sėkmė – tai nepamirškite subalansuoti darbo su aistra.
  Darbas be aistros sukelia nepagrįstą stresą ir tuščius pasiekimus. Susitelkite į tai, kas jus jaudina. Jei esate patenkintas savo darbu, tai puiku. Tačiau net jei nesate, galite suderinti savo oficialų darbą su pomėgiais ar savanorišku darbu, dėl kurio esate aistringas.
 2. Sėkmė yra rūpinimasis jūsų poreikiais.
  Nepamirškite užsidėti savo deguonies kaukės prieš padėdami kitiems. Savarankiška priežiūra yra būtina, jei norite turėti kokį nors reikšmingą poveikį aplinkiniam pasauliui.
 3. Sėkmė – tai mokymasis, kad kartais reikia pasakyti „ne“.
  Sėkmė ateina tik su subalansuotu gyvenimu. Dalis pusiausvyros yra mokymasis pasakyti „ne“. Pasakymas „ne“ nereiškia, kad esi egoistas; tai tiesiog reiškia, kad turite prioritetus ir žinote, į ką reikia atkreipti dėmesį bet kuriuo metu.
 4. Sėkmė – tai žinoti, kad tavo gyvenimas alsuoja gausa.
  Meilė, sveikata, draugai, šeima … gyvenimas užpildytas gausa. Tai pripažinti yra svarbus žingsnis norint jaustis dėkingu už visą gyvenimą. Jei tai pajunti, jau patiri sėkmę.
 5. Sėkmė yra supratimas, kad negali išlaikyti to, ko nedovanoji.
  Jums pasiseks tik tuo atveju, jei padėsite kitiems pasisekti. Išmokti duoti, o ne visada imti iš Pasaulio, kuriame norime gyventi. Kai padėsite kitiems, sukursite ir aplinką, kurioje kiti nori jums padėti.
 6. Sėkmė yra baimės nugalėjimas.
  Nugalėdamas baimę, jautiesi nenugalimas. Net jei kiekvieną savaitę tenka susidurti tik su viena maža baime, tuo tikrai reikia didžiuotis. Didesnėms baimėms prireiks daugiau laiko, tačiau bet koks darbas, kurį atliksite įveikdami baimę, sukels sėkmę.
 7. Sėkmė yra tai, kad kiekvieną dieną mokomės kažko naujo.
  Sėkmingi žmonės supranta, kad mokymasis niekada nesibaigia. Kiekvieną dieną skirkite laiko pokalbiams su priešingų nuomonių atstovais, perskaitykite įdomų straipsnį tema, apie kurią mažai žinote, arba žiūrėkite TED pokalbį apie naujus tyrimus. Mokytis nereikia ilgai, todėl pradėkite dabar.
 8. Sėkmė yra mokymasis, kad pralaimėję keletą mūšių galite laimėti karą.
  Sėkmingi žmonės protingai pasirenka savo kovas. Kai žinosite, kurios kovos galiausiai padės pasiekti užsibrėžtus tikslus, jums pasiseks.
Pralaimėjus vieną mūši, tai nereiškia, kad karą pralaimėjote taip pat.
 1. Sėkmė yra mylėti ir būti mylimam atgal.
  Atidaryti savo širdį kitiems yra sunku ir tai gali sukelti baimę. Drąsa mylėti ir priimti meilę iš kitų yra žingsnis link visaverčio gyvenimo ir didelės sėkmės.
 2. Sėkmė stovi vietoje, kai kažkuo tiki.
  Sėkmingi žmonės niekada neatsisako dalykų, kuriais tiki visa širdimi. Galite laikytis nuomonės, su kuria daugelis žmonių nesutinka, tačiau jei atlikote tyrimą ir žinote, kad tai jums tinkamas įsitikinimas, neturėtumėte to leisti be kovos.
 3. Sėkmė nėra pasidavimas.
  Atkaklumas sukuria kruopas, o smėlis pasiekia sėkmės. Net jei tikslui pasiekti reikia daugelio metų, atkaklus dalykas yra pagrindinis, jei norite sėkmės.
 4. Sėkmė švenčia mažas pergales.
  Bet kada pasiekus tikslą ar įveikiant kliūtį, skirkite laiko švęsti, net jei tai yra kažkas mažo. Visiems tikslams pirmiausia reikia pasiekti mažesnius tikslus, todėl kiekvieną kartą, kai juos įgyvendinsite, skirkite laiko tam, kad įvertintumėte įdėtą darbą.
 5. Sėkmė niekada neleidžia neįgalumui savęs sulaikyti.
  Neįgalumas neapibrėžia žmogaus sėkmės. Kūnas ir protas tai kompensuos. Tai, kad negalite padaryti absoliučiai visko, dar nereiškia, kad negalite kažko padaryti. Darykite tai, ką leidžia kūnas ir protas, ir visada stumkite save. Tai tikra sėkmė.
 6. Sėkmė – tai supratimas, kad valdai savo likimą.
  Jūsų likimą kontroliuojate jūs ir jūs vienas. Prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus ir jų pasekmes ir pastebėsite, kad jums natūraliai sekasi labiau.

Esmė:

Sėkmę galima apibrėžti įvairiai. Jei šią akimirką patiriate laimę, meilę ar nuotykius, jau radote sėkmę. Taip ir toliau.

Verslo Partneriai Lt

Daugiau patarimų apie sėkmę galite rasti Verslo Partneriai Lt dienoraštyje. Kuo daugiau domitės, tuo sėkmingesni galite tapti. Tikėtina, kad galite susidomėti ir šiais straipsniais:

Verslo internete galimybės
Verslo galimybės 2020 m. ir vėliau
Kodėl verta skirti laiko atsipalaidavimui nuo darbo ar verslo?
Kas yra verslo partnerystė?